• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Aktualnie kondycja UE
Choć Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakże nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie dużo zamożnych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to i tak UE jest wielką potęga. I chociaż w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy mieć na uwadze, że to ciągle Chiny nas gonią. Chociaż oczywiście nie jest powiedziane, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – lub aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w naszym interesie jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy przykładowo problem dużego bezrobocia, szczególnie wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednakże ma duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.