• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywajmy wschodnią część Starego Kontynentu!

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, że Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto brać pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilkukrotnie bogatsza, niż pozostałe rejony kraju, który być może nie jest biedny, lecz jednak daleko mu do zamożności – na przykład za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Bardzo wiele osób nawet myśli, że Italia to najładniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne miasta czy ciepłe plaże, ale także dały dla nas artystów, smakowite jedzenie albo szybkie auta. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera raczej negatywne opinie, zatem najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto także zobaczyć Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Bardzo dobre są również miejscowości położone w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, ale również warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje znaczenie Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z tęsknotą czeka na jakże cudowny czas jakim jest urlop. Po długich miesiącach ciężkiej pracy nareszcie przychodzi ta chwila gdy możemy wspólnie z przyjaciółmi udać się na wspólny wypoczynek. Obecnie możliwości w tymże aspekcie mamy tak dużo, iż niełatwo jest podjąć decyzję. Warto zaznajomić się dokładnie z propozycjami różnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaproponowania sporo ciekawych lokalizacji w przystępnej cenie.
Jeśli jedynie mamy tego rodzaju możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na wypoczynek w mniej popularnym okresie. Oprócz tego, iż ceny w tym czasie są o wiele niższe, to ilość wczasowiczów w najbardziej popularnych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu weźmy pod uwagę także by oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak morze czy dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą świetną pogodę oraz interesujące zabytki do obejrzenia jest na pewno Grecja. Stolica tegoż państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta ważną historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wczay do Grecji można mieć pewność, że nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma przepięknymi budowlami oraz opowieściami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu ludzi może być uważany za niemal prawdziwy raj. W końcu to wspaniałe państwo, gdzie ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są wysokie, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, że Australia jest miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu podróżnych. Jeśli należysz do owego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, iż podróż do Australii to bardzo duży wydatek. To w końcu kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli naprawdę się postaramy, pewnie uda nam się zwiedzić Australię. Należy najzwyczajniej ustalić sobie jakiś cel!
A należy jasno przyznać, że Australia ma do zaoferowania dla turystów wiele atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeśli brać pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania wiele zabytków, np. słynną Operę, ale również dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – miasto, w którym organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, iż zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w dużych miastach na wschodzie – chociaż jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele rewelacyjnych widoków oraz Miejsca, która trzeba definitywnie odwiedzić!
Świat jest wielki – chociaż zapewne niektórzy myślą inaczej. Generalnie zależy w jaki sposób do tego podchodzimy. Bo jeżeli podejść do naszego świata pod kątem zwiedzania, to można śmiało powiedzieć, że gdybyśmy nawet najbliższe 50 lat spędzili tylko i wyłącznie na zwiedzaniu, to i tak nie moglibyśmy powiedzieć, że widzieliśmy wszystko. A na dodatek zapewne nikt z nas nie może pozwolić sobie na poświęcenie całego życia na podróże. I dlatego właśnie trzeba po prostu ustalić listę takich miejsc, które chcielibyśmy ujrzeć w ciągu najbliższych lat. Na pewno takim krajem, który należy koniecznie zobaczyć jest Izrael.
Należy otwarcie przyznać, iż nie ma zbyt wielu państw na tym świecie, które byłyby ciekawsze, aniżeli Izrael – to w 100% pewne! Historia owego kraju, lecz również terenów, które były niegdyś zgoła odmiennym obszarem jest pewnie znana większości. Choć Izrael nie jest bezpiecznym krajem, to jednakże nie można powiedzieć, że przyjazd do niego jest ryzykowny. Czy ktoś w ogóle słyszał w ostatnim czasie o atakach na turystach w Betlejem bądź Jerozolimie? No właśnie – Jerozolima. To jedno z najwspanialszych miast na świecie. To nie tylko piękne miasto, lecz także miasto pełne kontrastów. W końcu żyją w Jerozolimie Żydzi, ale również Arabowie, którzy są znaczącą częścią Izraela. Pewne jest jedno – warto zwiedzać świat, bo wspomnienia zostaną do końca życia.

1. Dowiedz się teraz

2. Sprawdź to

3. Tutaj

4. Przeglądaj

5. Przejrzyj

Categories: Turystyka

Comments are closed.